BETLEHEMCI V RADATICIACH

BETLEHEMCI V RADATICIACH

Jasličkári (Betlehemci) dotvárajú prekrásnu atmosféru vianočného obdobia. Chodia od domu k domu, aby zvestovali radostnú novinu – narodenie Ježiša a potešili každú rodinu.

Tento rok aj v Radaticiach sme mohli privítať Betlehémcov v našich príbytkoch, ktorí spevom koledy “Šťastie zdravie, pokoj svätý…” a údermi palíc

o podlahu oznamovali svoj príchod do domu. Sedem chlapcov, z ktorých dvaja boli anjeli, 4 pastieri a starý Kubo, ktorý mal na sebe kožuch z ovčej vlny, na hlave baranicu a v hrsti zvieral veľkú bakuľu sa 25.12. popoludní vydali na pochôdzku. Jeden z anjelov nosil so sebou jasličky – betlehem – symbolizujúce príchod malého Ježiša na svet, pod ktorým bola pokladnička, kde navštívené rodiny mohli prispieť na opravu strechy farského kostola. Vyzbieralo sa 2 200Eur.

Vďaka všetkým chlapcom, ktorí podstúpili veľkú obetu tým, že počas dvoch dní prešli celú obec a navštívili takmer 200 domov, ako aj všetkým štedrým darcom.

Comments are closed.