FARSKÝ VÝLET DO VYSOKÝCH TATIER

FARSKÝ VÝLET DO VYSOKÝCH TATIER

V sobotu 9. februára rodiny s deťmi z našej farnosti spolu s duchovným otcom navštívili naše veľhory Vysoké Tatry. Program začal už o 6h45 sv. omšou vo farskom kostole. O 7h30 stovka veriacich nastúpila do troch autobusov a vydala sa na cestu. V Tatrách nás privítalo krásne slnečné počasie. Niekoľko rodín si na výstup na Hrebienok zvolilo zubačku a ostatní išli peši. Pre niektorých to bola krásna prechádzka, no pre niektorých rodičov hlavne s menšími deťmi zaťažkavajúca skúška. Avšak všetci ju zvládli bravúrne! Na Hrebienku sme si pozreli náherné ľadové výtvory umelcov a trochu sa občerstvili. Ľadová bazilika sv. Petra snáď nenechala nikoho bez údivu. Nádhera! Potom sme pokračovali ku Reinerovej chate, kde sme si pozreli Betlehém zo snehu a ochutnali špeciality, ktoré ponúka pán Petraš vo svojej chate. Deti sa dobre vyšantili. Využili možnosť poguľovať sa, či pošmýkať aspoň na zadkoch či kolenách. Cestou späť niektorí si požičali sánky a vychutnali si rýchlu jazdu z Hrebienka do Starého Smokovca. O 15h už všetci výletníci sedeli v autobuse a natešení sa vracali domov. V nedeľu po sv. omši deti poďakovali duchovnému otcovi za zorganizovanie výletu a odovzdali mu ako prejav vďaky malú spomienku na Vysoké Tatry.

dav

dav

dav
dav
Comments are closed.