NOVÉ COVID PRAVIDLÁ

NOVÉ COVID PRAVIDLÁ

„Hľa tvoja matka“ Jn 19,27

Od 1. októbra sa sprísnili pravidlá v súvislosti s Covidom 19. Hromadné podujatie, medzi ktoré sa radia aj sv. omše majú obmedzený počet účastníkov a to max. 50 veriacich v kostole. Z tohto dôvodu duchovný otec, aby dal možnosť čo najväčšiemu počtu veriacich zúčastniť sa osobne na nedeľnej sv. omši, doplnil do programu dve sv. omše v sobotu večer pre seniorov.

3. októbra sa tak seniori stretli o 16h30 vo farskom kostole pri modlitbe sv. ruženca a nasledne na sv. omši. Na úvod duchovný otec požehnal sochu Fatimskej Panny Márie, ktorú zakúpilo ružencové bratstvo pre farský kostol sv. Martina.

Fatimská Panna Mária vo farskom kostole

Panna Mária je tu s nami zastúpená sochou. Socha je znamením prítomnosti Panny Márie a pripomína nám našu Nebeskú Matku.

Kurátori dôsledne kontrolovali počet veriacich v kostole a zároveň dohliadali na dodržiavanie všetkých protiepidémiologických pravidiel.

dav
dav

Ďakujeme všetkým, ktorí sa do kostola nedostali kvôli obmedzenému počtu miest, za vytrvalosť a obetu, ktorú priniesli za nepriaznivého chladného a daždivého počasia.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *