FARSKÝ VÝLET DO VYSOKÝCH TATIER

FARSKÝ VÝLET DO VYSOKÝCH TATIER

V sobotu 22. februára po druhýkrát bol zorganizovaný farský výlet do Vysokých Tatier.  Tentokrát sa na výlet prihlásili rôzne vekové kategórie. Najmladšou  účastníčkou bola Tatianka  2,5roka a najstaršou teta Terézia 77rokov. Na turistiku sa tak vybralo 114 farníkov.

Pokyny duchovného otca pre výletníkov
Presun z kostola k autobusom

Výlet začal sv. omšou o 7h45. Po nej výletníci dostali pokyny od duchovného otca a presunuli sa k autobusom a tri autobusy sa vydali na cestu. Vo Vysokých Tatrách nás privítalo usmievavé slniečko, ktoré nám svietilo na cestu na Hrebienok. Turisti mali na výber. Jedni išli peši a druhí zubačkou. Na Hrebienku sme si pozreli ľadový chrám Notre Dame a ostatné ľadové sochy. Potom sme sa občerstvili a pokračovali k Reinerovej chate.

Občerstvenie na Hrebienku z vlastných zásob

Tam nás už vítal Betlehem zo snehu. Vzhľadom na vysoké plusové teploty bol už značne zdeformovaný. Čas pri Reinerovej chate deti využili na sánkovanie a šantenie v snehu; dospelí zase na ochutnanie špecialít, ktoré ponúka chata. Potom sme sa spolu odfotili a vydali na spiatočnú cestu.

Na Hrebienku sa nám ponúkali tri možnosti na návrat do Starého Smokovca: peši, na sánkach alebo zubačkou. Väčšina si požičala sánky a vychutnala si adrenalínový zjazd dole. Aj následná bolesť krížov či zadku stála zato 🙂

O 15h sme plní krásnych zážitkov nastúpili do autobusov a vrátili sa domov. Pri návrate sa očakávalo, že deti budú zničené a hneď zaspia. No nebolo to celkom tak. Väčšina deti chytila druhý dych a tak po krátkej ďakovnej modlitbe a spätnej väzbe cestujúcich, si spolu zaspievali.  Oprášili sme aj starú známu pesničku „Už sme doma, už sme tu“ a aj dospelí sa mohli vrátiť aspoň v spomienkach do detských čias. Na záver sme poďakovali pánovi šoférovi za bezpečnú jazdu a rozišli sa domov.

Ďakujeme Pánu Bohu, že nám doprial obohatiť sa o nezabudnuteľné športové, kultúrne zážitky, duchovnému otcovi za jeho službu a všetkým, ktorí akýmkoľvek spôsobom podporili realizáciu výletu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *