HOSANNA SYNOVI DÁVIDOVMU

HOSANNA SYNOVI DÁVIDOVMU

Dnes sme spolu s Ježišom Kristom vstúpili do Jeruzalema, kde sme sa pripojili k davu volajúcemu Hosanna Synovi Dávidovmu.

Kvetnou nedeľou začína Veľký týždeň. Pripomíname si udalosti, ktoré sú najdôležitejšie v celých dejinách ľudstva. Umučenie nášho Pána Ježiša Krista a Jeho slávne Zmŕtvychvstanie. V tomto období je zvlášť vhodné rozjímať o udalostiach, ktoré sa odohrali.

Program Kvetnej nedele v našej farnosti začal  Krížovou cestou, počas ktorej sme spomínali na bolestnú cestu Ježiša Krista, ktorý pre lásku k nám, s krížom kráčal na Kalváriu. Sprevádzali sme Ho, aby sme Mu vyjadrili svoju lásku a vďaku.

Sv. omša začala požehnaním bahniatok.

Pašie na Kvetnú nedeľu

V homílii sme počuli: Vstupujeme spolu s Ježišom do Jeruzalena. Ježiš vedel, že je to jeho posledná cesta do Jeruzalema; vedel, že ho čaká nielen slávnostné Hosanna, ale že ho čaká kríž a smrť. Boh to robí z lásky k nám. Dôjdime aj my až do Jeruzalema. Dôjdime až po Kristov Kríž a Kristov hrob, až ku Kristovmu Zmŕtvychvstaniu. Snažme sa prežívať nasledujúci týždeň v napojení na Ježiša Krista, ktorý vstupuje do Jeruzalema uvedomujúc si, čo Boh robí pre nás. Snažme si zdokonaliť svoje srdcia, aby sme na veľkonočnú vigilíu mohli povedať: TOTO JE NAOZAJ BOŽÍ SYN, ktorému som uveril.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *