JESENNÉ UPRATOVANIE

JESENNÉ UPRATOVANIE

Je tu jeseň, ktorá sa ukázala v plnej kráse a zároveň si vyžiadala aj našu súčinnosť. Každoročne v jeseni upratujeme hlavne na domácich vonkajších priestranstvách, dvoroch, záhradách a likvidujeme všetko nepotrebné. Častokrát si počas leta nazhromažďujeme rôzne veci, ktoré sa v jeseni stanú nepotrebnými. Máme však nielen naše súkromné miesta, ktoré treba upratať, ale aj miesta, ktoré slúžia pre nás všetkých. Na tie však často zabúdame alebo nechávame ich udržiavanie na niekoho iného.

Birmovanci v akcii
Jeden chlap stačil na zlepšovací návrh, ktorý veľmi pomohol.

Ceníme si ochotu našich veriacich, že si nachádzajú čas aj zveľaďovanie a udržiavanie spoločných priestranstiev.

79 ročnej dobrovoľníčke mladšia generácia ledva stíhala 🙂
Hrabanie lístia na cintoríne

Veľká vďaka všetkým, zvlášť deťom a mládeži, ktorí sa zapojili do jesenného upratovania spoločných cirkevných priestranstiev a nenechali tieto aktivity iba na najstaršiu generáciu. Nech ich Pán Boh štedro odmení, že neváhali za sychravého chladného počasia vymeniť pohodlie domova a prišli pomôcť upratať či už areál kostola alebo cintorína.

Extérier je uprataný. V akom stave je interiér? Aj v našich srdciach je to často tak, že si zahádžeme vnútro zbytočnosťami, ktoré sa stávajú našimi láskami a bránia peknému „vzhľadu“. Alebo na miesto tej jedinej skutočnej Lásky s dobrým úmyslom postavíme ľudí, veci alebo peniaze a zdá sa nám to v poriadku, lebo sú to tí, ktorých z celého srdca milujeme, veci, ktoré nám pripomínajú tie najkrajšie chvíle života a peniaze, ktoré nám dávajú pocit nezávislosti. V našom srdci je miesto len pre jednu Lásku a len vďaka nej dokážeme skutočne milovať ľudí okolo seba a nájsť správny vzťah k veciam aj k peniazom.

Konečne sme sa dočkali otvorenia kostolov. Tak neváhajme a využijme čas a možností, ktoré sa nám ponúkajú a upracme si aj naše vnútro.

Ježiš nás stále čaká!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *