ĽUDOVÉ MISIE V RADATICKEJ FARNOSTI

ĽUDOVÉ MISIE V RADATICKEJ FARNOSTI

V sobotu 11. januára pátri redemptoristi začali ľudové misie v našej farnosti. Ľudovým misiám, ktoré sa konajú v našej farnosti po takmer 80tich rokoch predchádzala duchovná príprava v našej farnosti. Okrem pravidelných modlitieb po každej sv. omši, modlitieb v rodinách, pôstnej reťaze, ktorá začala od 1. decembra do 24. decembra, sv. omšiach obetovaných za misie sme prípravu ukončili v piatok celodennou adoráciou vo farskom kostole, počas ktorej sme vzývali Ducha sv. o pomoc. V kázni duchovný otec opäť povzbudil veriacich, aby využili príležitosť zúčastniť sa misií a zopakoval prorocké slová Jána Pavla II počas jeho prvej návštevy Poľska po zvolení za pápeža v r. 1979: „Nech zostúpi Tvoj Duch! A obnoví tvárnosť zeme.“ „Nech zostúpi Tvoj Duch! A obnoví tvárnosť radatickej farnosti.“

Misie sme zverili do rúk Panny Márie Fatimskej, ktorú sme počas dvoch fatimských sobôt prosili o jej silnú ochranu.

Sprievod, ktorý ide privítať misionárov

Včera večer o 18h za spevu piesne Spievajme Márii duchovný otec so sprievodom vyšiel z kostola k hlavnému vchodu, aby oficiálne privítal pátrov redemptoristov v našej farnosti a v slávnostnom sprievode ich voviedol do nášho farského chrámu, kde misionárov očakávali stovky veriacich.

Misionári vstupujú do farského chrámu s obrazom Matky Ustavičnej pomoci
Odovzdanie bielych štôl misionárom

Po krátkom privítaní duchovný otec odovzdal pátrom biele štoly (duchovný otec Marek svoju kňazskú moc vo farnosti aj takto symbolicky odovzdáva misionárom) a odovzdal slovo pátrovi Michalovi Zámkovskému, ktorý sa nám veriacim prihovoril. Hneď na úvod sme vzývali Ducha sv. piesňou Duchu sv. príď z neba. Počas spevu piesne páter Zámkovský zapálil paškal a prešiel s ním po kostole.

dav

Potom už nasledovala sv. omša, ktorú celebroval páter Martin.

V homílii sa nám prihovoril páter Zamkovský.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *