PRÁZDNINOVÝ VÝLET PRE DETI

PRÁZDNINOVÝ VÝLET PRE DETI

Smer cesty

V utorok 6. augusta viac než 30 detí, ktoré účinkovali v hranej krížovej ceste, sa zúčastnilo výletu v Údolí Manitou v Košiciach. Ráno za daždivého počasia vyštartovali autobusom za dobrodružstvom. V Košiciach ich už však čakalo usmievavé slniečko.

Čakanie na vláčik

Prv než nastúpili do vláčika Košickej detskej železnice, využili čas na fotenie a potom už malý výpravca – 9 ročný chlapec dal pokyn vedúcemu vlaku na odchod. Vo vlaku si deti vyskúšali byť sprievodcom.

Cestujúci
Cestujúci
Cestujúci
Radatickí rušňovodič a výpravca
Radatickí rušňovodič a výpravca
Hlavný výpravca
Cesta vláčikom
Čo všetko mohli deti pozorovať počas jazdy!
Pán farár zabáva deti 😉

Po docestovaní do cieľa animátori rodelili deti do skupín a vydali sa s nimi na cestu do indiánskej dediny.

Objavovanie indiánskej dediny
Maľovanie na tvár
Preskakovanie kolies
Príprava na cestu po náučnom chodníku
Šmýkalky
Prestávka na občerstvenie
Prestávka na občerstvenie
„Chlapci, ktorým smerom sa vyberieme?“
Tvorivá dielňa
Tvorivá dielňa
Lukostreľba
Lukostreľba
Tvorivá dielňa

Hneď na úvod pripravili naše deti maľovaním na tvár, aby zapadli do prostredia a potom sa už vydali za dobrodružstvom. Deti sa tešili aktivitám, do ktorých boli zapojené, o čom svedčia aj ich žiarivé očká a úsmev na tvári. Po naplnení plánovaného programu duchovný otec pozval deti na obed a kofolu.

Obed
Obed

Potom ešte do odchodu vláčika využili detské športové ihrisko a samozrejme neodišli ani bez zmrzliny. Na spiatočnej ceste vláčikom vládla dobrá nálada. Deti sa delili o humorné zážitky. Potom už len prestúpili z vláčika do autobusu a opäť za doprovodu slniečka sa vydali na cestu domov. Pred ukončením cesty sa poďakovali duchovnému otcovi a obdarili ho malým darčekom. Tentokrát to bol cukríkový náramok na ruku 😉 Deti zažili neopakovateľnú atmosféru prériových Indiánov a šťastne sa vrátili domov. Ďakujeme všetkým, ktorí výlet zorganizovali, zabezpečili a finančne podporili.

dav
dav
Comments are closed.