SOBOTA: MODLITBA A PANNA MÁRIA

SOBOTA: MODLITBA A PANNA MÁRIA

Sv. omša

Ranná sv. omša bola opäť o 8h a slúžil ju pater Michal. Homíliu na tému Modlitba začal otázkami. „Modlite sa za niečo? Keď ste sa za niečo veľa modlili, boli vaše prosby vždy vypočuté? Veriaci boli dosť zdržanliví v odpovediach 🙂

Aj Pán Boh sa nás môže pýtať: „Prečo sa tak dobíjaš/bojuješ o svoje veci/plány? Prečo sa mňa nespýtaš, aké sú moje plány?“ Ježiš sa veľa modlil, tiež predášal svoje proby v modlitbe. Prosil, ale aj dodal: „Otče nie moja, ale tvoja vôľa nech sa stane.“

Príhovor patra Michala Zamkovského na tému Modlitba

Cieľom modlitby nie je dostať všetko o čo prosíme. Cieľom modlitby je priblížiť sa k Bohu. My vidíme málo, ale Pán Boh vidí ďaleko do budúcna. My si nepíšeme scenár života, ale Boží scenár odkrývame modlitbou. Často si kladieme otázku: „Načo sa modliť, keď už máme všetko určené?“ Myslíte, že svet by vyzeral tak, keby sa ľudia nemodlili? Dedina by vyzerala tak, keby sa neslúžili sv. omše? Modlitba je zaradená v Božích plánoch. V Božej banke sa nič nestratí. V pravom čase sa to použije. Pozrite ako sme ochránení pred vojnou, ktorá zúri v mnohých krajinách, veľkými požiarmi a to vďaka modlitbe. Modlite sa ruženec, litánie, spievajte žalmy. Dbajte o rannú modlitbu, v nej sa všetko láme, všetko čo sa bude diať v tento deň. Ježiš sa veľa modlil. Modlil sa preto, lebo miloval Otca. Pater tiež zdôrazňoval VERNOSŤ v modlitbe!

dav

Večerný program začal o 17h30 Novénou k Panne Márii ustavičnej pomoci. Na úvod nám pater Michal porozprával o Matke ustavičnej pomoci, o jej sile, jej láske a náklonnosti k nám. Potom sme sa spolu modlili.

Požehnanie kníh a predmetov

Po modlitbe páter požehnal zakúpené knihy a iné predmety. A potom už mohutným spevom piesne Ó, Mária Primluvnica naša sme privítali kňazov, ktorí prišli sláviť sv. omšu. Sv. omšu slúžil páter Peter a zároveň sa nám aj prihovoril.

dav

V homílii sa nám tentokrát prihovoril pater Peter Slobodnik.

dav

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *