VEĽKÝ PIATOK

VEĽKÝ PIATOK

dav

Obrady Veľkého piatku začali ako obvykle o 15h, ale bez prítomnosti veriacich. Duchovnému otcovi opäť asistovali iba kostolníčka, kantorka  a rozdávatelia.

dav

Duchovný otec sa k veriacim prihovoril cez televíznu obrazovku. Stredobodom veľkého piatku a celého pôstneho obdobia  bol kríž a Boh, ktorý visí na kríži. Už v starom zákone bola pandémia, ktorá sa rozšírila zo zvieraťa a každý kto bol nakazený, zomrel. Ale Boh sa zľutoval na ľudstvom a povedal  Mojžišovi, urobil medeného hada a vyvesil o na žrď a každý, kto naň sa pozrie na túto medeného hada, bude uzdravený, nezomrie. A tak sa stalo.  Dnes sa pozeráme na niečo podstatnejšie, je to zomierajúci Boh, ktorý uzdravuje. Uzdravuje ľudí, naše životy, len stačí sa dívať a uveriť. Uveriť, že Boh na kríži dokáže človeka zachrániť, uzdraviť.

Náš Boh je plný lásky – prichádza a zomiera za človeka. Slobodne sa takto rozhodol.

Odpúšťa a modlí sa na za nás: Otče odpusť im lebo nevedia čo robia.

Obdarujúci: zomiera a dáva človeku najväčší dar – svoju matku. „Hľa tvoja matka.“

Taký je náš Boh: milujúci, odpúšťajúci, uzdravujúci a obdarujúci. A to isté Boh žiada aj od nás, aby sme sa modlili jeden za druhého ako sa on modlil na kríži za nás. Tiež od nás žiada máme byť darom jeden pre druhého. Som tým, ktorý rád odpúšťa? Sme milujúcimi manželmi, deťmi?

dav

Dívajúc sa na kríž ďakujme Bohu za spásu a prosme o silu, aby sme dokázali žiť tak ako žil On. Nebude to jednoduché, ale potrebujeme sa dívať na kríž a budeme uzdravení. Lebo len človek uzdravený dokáže plniť, to, čo Boh od neho žiada.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *