VYUŽIŤ PRÍLEŽITOSŤ K SLUŽBE

VYUŽIŤ PRÍLEŽITOSŤ K SLUŽBE

Múdry a citlivý človek využije každú príležitosť k šíreniu dobra, ktorú mu ponúkne život. Využije ju aj preto, aby skúsil a naučil sa niečomu novému.

Ponuku pomôcť využili aj 4 dievčatá z našej farnosti pri výrobe adventných vencov pre chorých a osamelých z našej farnosti. Cieľom tejto aktivity bolo potešiť túto skupinu farníkov a zároveň ich povzbudiť k modlitbe pri adventnom venci a pripraviť sa na príchod Nášho Spasiteľa. K dievčatám sa pridali aj 4 ženy, ktoré mali záujem podporiť túto aktivitu.

Keďže o výtvory šikovných rúk prejavili mnohí záujem, tak dievčatá vyrobili aj 20 prírodou voňavých vencov, ktoré predali a takto chcú podporiť CZŠ.

mde
mde
mde
mde
mde
mde
dav
mde

Počas sv. omší 1. adventnej nedele duchovný otec posvätil vyrobené vence. Po prvej sv. omši dievčatá odovzdali adventný veniec aj jemu.

V nedeľu popoludní dospelí rozniesli takmer 20 posvätených vencov adresátom. Bolo veľa radosti aj sĺz prekvapenia. Unavení, ale naradostení si večer sadali k modlitbe pri adventom venci. Radosť z možnosti obdarovať bola väčšia ako radosť obdarovaného.

sdr
dav
sdr
mde

Obdarená bola aj pani starostka. Dievčatá jej podarovali veniec vo farbách erbu Radatíc.

sdr

Veľká vďaka všetkým, ktorí sa do tejto akcie zapojili a obetovali svoj čas.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *