ZÁVER OBČIANSKEHO ROKA – SILVESTER

ZÁVER OBČIANSKEHO ROKA – SILVESTER

Pobožnosť na ukončenie uplynulého roka

Táto noc je iná ako ostatné noci počas roka. Mnohí sa na túto noc tešia. Silvestrovská noc je jediná v roku; je to noc, kedy sa končí starý rok a chceme privítať Nový rok .

K tejto noci tradične patria zábavy, šampanské, priania, podávania rúk, ohňostroje….

Tejto noci v posledných dňoch roka predchádza aj niečo vážne, často vyvolávajúce otázniky, vážnosť v tvárach a to je účtovanie, hodnotenie, kontrola či štatistiky.

K tejto noci patrí aj poďakovanie Bohu za všetky milosti, dary, požehnania. My veriaci sa máme zamyslieť nad svojimi vzťahmi, postojmi, názormi o sebe a iných, zhodnotiť veci a udalosti uplynulého roka.

Modlitba sv. ruženca

V podvečer posledného dňa v roku 2019 sa veriaci v hojnom počte zhromaždili vo farskom kostole, aby spolu s duchovným otcom oslavovali Boha a vzdávali mu vďaky za všetky milosti a dobrodenia, ktorými ich obdaril počas roka, aby odprosovali za všetko zlo, ktorého sa dopustili. Takmer stovka veriacich sa stretla pred Eucharistickým Kristom aj o 23h30, aby práve s Ním sa rozlúčili so starým rokom a s Jeho požehnaním vstúpili do Nového roka.

Blahoženie a pozvanie na šampanské

Po požehnaní duchovný otec vyjadril priania všetkým svojim farníkov a zároveň pozval prítomných na faru na pohár šampanského.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *