1. ADVENTNÁ NEDEĽA

1. ADVENTNÁ NEDEĽA

„Bdejte a buďte pripravení!“ (Mt 24, 37-44)

Týmito slovami sme v nedeľu vstúpili do Adventného obdobia. Advent je čas radosti, čas prípravy na príchod Nášho Spasiteľa. V tomto duchu sa niesla aj homília duchovného otca, ktorý sa prvýkrát prihovoril seniorom už v sobotu večer vo farskom kostole.

dig

Boh nám dal veľký dar ČAS. Zamyslíme sa ako ho využívame? Potom prešiel k druhému daru: Vo futbalovom svete fandíme  hráčovi, ktorý dáva góly. Málokedy si všímame ostatných, ktorí  si nahrávajú cez celé ihrisko, snažia sa čo najlepšie spracovať loptu, aby ju pripravili pre hráča, ktorý strieľa na bránu. Tak je to aj s nami. Boh nám všetko pripravil a nám dal druhý dar MOC a dôveru, aby sme toto jeho dielo dokončili. A čaká, aká bude úroda. Našou úlohou je naplniť to, k čomu nás pozval; každého pre niečo iné. Od nikoho nečaká, že bude dobrý vo všetkom. Dal nám možnosť, aby sme sa takto podieľali na svojej spáse a spáse druhých ľudí.

Ježiš nás pozýva k stavu bdenia. Aby sme mohli pomáhať druhým, musíme sa najprv my prebudiť. Iba tak budeme môcť prebudiť druhých v duchovnom živote. V Evanjeliu vrátnik rozhoduje, koho pustí dnu a koho nie. Aj my sme vrátnici pre naše srdce.

Adventné sviece nám pripomínajú Živého Krista. Bdejme, aby sme pri každom svetle sviece pocítili Božiu blízkosť.

Vzhľadom na aktuálnu pandemickú situáciu a jej obmedzeniam v našej farnosti boli 4 sv. omše. Prvá bola v sobotu večer pre seniorov vo farskom kostole a tri ako obvykle v nedeľu. Každá sv. omša začínala požehnaním adventných vencov a zažatím prvej sviece na adventnom venci v kostole.

Posväcovanie adventných vencov
Posväcovanie adventných vencov
burst
Sv. omša v nedeľu vo farskom kostole

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *